امروز Thursday 27 February 2020

با هیچکاک سر صحنه تصاویر

با هیچکاک سر صحنه تصاویر

روزنامه گاردین با انتشار مجموعه‌ای از تصاویر پشت‌صحنه آثار هیچکاک نگاهی به رویه کارگردانی این کارگردان خلاق انداخته است.

مارنی (۱۹۶۴): هیچکاک به رابرت برانک،‌فیلمبردارش نشان می‌دهد چگونه مارنی (تیپی هدرن، در پیش‌زمینه) باید پس از دیدن یک نقطه سرخ روی لباسش غش کند. بارکز ۱۲ فیلم هیچکاک از جمله بیگانه در قطار، پنجره عقبی و سرگیجه را فیلمبرداری کرده است.

۳۹ پله (۱۹۳۵): هیچکاک (نفر دوم سمت راست) در حال کارگردانی مادلین کارول و رابرت دونات در نخستین روز فیلمبرداری.

روانی (۱۹۶۰): هیچکاک جانت لی را در صحنه دوش فجیع کارگردانی می‌کند. ۷۸ نما که در  ۴۵ ثانیه زمان روی پرده تدوین می‌شود، هفت روز برای تکمیل شدن زمان می‌برد.

پنجره عقبی (۱۹۵۴): فیلم در یک تک‌دکور فیلمبرداری شد و این تصویر برخی ایده‌های فناوری و برخی افراد درگیر این پروژه را نشان می‌دهد. هیچکاک در مرکز در حال تماشی جیمز استوارت در سمت چپ تصویر است.

فرنزی (۱۹۷۲): هیچکاک در تیزرهای بانمکی برای فیلم، همانند این تصویر ظاهر شد که تصنعی از او در حال شناور بودن در رودخانه تیمز را نشان می‌دهد. کارگردان در طنز سیاه تبحر داشت و بخشی از برند او به حساب می‌آمد.

حرف ام را به نشان مرگ بگیر (۱۹۵۴): هیچکاک جین کلی را کارگردانی می‌کند که نقش مارگت وندیس را بازی می‌کند، موضوع توجه مرگبار شوهرش پس از آنکه کشف می‌کند او به کس دیگری علاقه دارد.

توطئه خانوادگی (۱۹۷۶): هیچکاک بروس برن (راست) را میان برداشت‌های به هیجان می‌آورد. درن یک بار گفته بود هیچکاک زیرک و بهترین بازیگری بود که تاکنون با او کار کرده بود.

عقاب کوهستان (۱۹۲۶): برای سال‌های مدید این تصویر پر ژست از هیچکاک جوان «در حال کارگردانی» در پیش‌زمینه تنها تصویر شناخته شده از فیلم صامت بود. آلما رویل، همسر آینده هیچکاک را می‌توانید در حال یادداشت‌برداری ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *